“Is it summer yet?” jeb maija pārskats

Standarta

“Pavasaris” ir pārciests, baltās kājas ir parādītas saulē, varam gaidīt Jāņu lietu un vīstīšanos pufaikās pie griliem, ugunskuriem un citām apkures ierīcēm. Maijs sanāca aizdomīgi ražīgs, ja nu vienīgi kino nē, jo tur nekas mani nespēja uzrunāt.

 1. Džeralds Darels – Tiešā trāpījumā. 3/5. Pārstāsts par to, kā tika filmēts TV raidījumu cikls “The Amateur Naturalist”. Daži interesanti stāstiņi, bet pārsvarā nekas tāds sevišķs. Viena epizode gan mani labi izklaidēja. Man ir tāda teorija, ka katram cilvēkam ir galvā savs putns, ar kuru viņš vai nu sevi asociē vai vnk šis putns ir sirdij tuvāks. Kam tur žagata, kam pāvs vai gulbis. Kam tur vnk kāds klusi kūko. Manējais putns ir Atlantijas tuklītis. Tāpēc apraksts par viņiem īpaši sildīja manu sirdi, vēl jo vairāk tāpēc, ka grāmatā tas tika saukts par strupiķi, kurš barojas ar ņurņikiem. Kas izskatās apmēram šādi.

  Attēla autortiesības: BNPS

  Attēla autortiesības: BNPS

 2. Lūsinda Railija – Septiņas māsas. 3/5. Meh. Vilšanās. Ļoti ambiciozs plāns rakstīt septiņu grāmatu sēriju par sešām māsām, bet jau pirmais stāsts īsti nespēj aizraut – kokaina valoda, nesakarīga varoņu rīcība un nekādu pārsteigumu. Interesantā daļa ir stāsts par Kristus Pestītāja statujas tapšanu un Rio un Parīzes sabiedrību 20. gs. pirmajā pusē.
 3. Zoji Saga – Meitene tīmeklī. 4/5. Viegla vasaras literatūra jauniešiem un jaunajiem sirdī par mīlestību, par dzīvi tīmeklī, par draudzībām, kas izsmēlušas sevi, uzticību un citiem aktuāliem kreņķiem. Vāka dizains tāds nu ne īpaši izdevies (visa kā par daudz), bet lai tas neļauj jūs pievilt! Plašāk izteicos šeit.
 4. The Happy Reader – Issue 5. 5/5. “The Happy Reader” man galvenokārt iet pie sirds dēļ tām sirsnīgajām sarunām par grāmatām un lasīšanu. Tāpēc šis numurs varbūt nav ideāls, jo Grimes vairāk runā par citām lietām, piemēram, to, kā viņa kā māksliniece uztver atbildību par to, ka fani no viņas ietekmējas, vai to, ka viņai uz skatuves jāiet ar make-up tikai tāpēc, lai pēc tam nebūtu jālasa kļauzas presē, ka viņa ne pēc kā neizskatās. Žurnāla otrā daļa bija par Emīla Zolā “Dāmu paradīzi”, par iepirkšanos, tirdzniecības centriem un tamlīdzīgām lietiņām. Šo grāmatu noteikti izlasīšu.
 5. Hjū Oldersijs-Viljamss – Periodiskās fabulas. 4/5. Visnotaļ izglītojoša un aizraujoša vēstures stunda par ķīmiskajiem elementiem, to atklājējiem un kopsakarībām. Noteikti iesaku tiem, kas netic, ka ķīmija ir interesanta. Un tiem, kam patīk piebāzt galvu ar dažādiem, reizēm arī – izklaidējošiem faktiem.
 6. Džorella Endrūsa – Tas ir Rembrants. 4/5. Šī ir šajā sērijā jau ceturtā latviski izdotā grāmata – vieglā formā ieturēta īsa biogrāfija ar svarīgākajiem faktiem, mākslinieciskajām ietekmēm un darbiem. Protams, ne visi dzīvesstāsti ir tik izklaidējoši kā Dalī, tomēr Rembrants arī nebija nekāds jēriņš. Lai vai kā – patīkams un galvu nepiesārņojošs ieskats mākslas pasaulē.
 7. Amie Kaufman & Jay Kristoff – Illuminae. 3/5. Man laikam vajadzētu uzmanīgāk lasīt grāmatu muguriņas (bet tur bieži ir pārāk daudz maitekļu), citādi es uzraujos ne uz to, ko biju plānojusi. Šis ir distopisks stāsts tālu kosmosā, kas sākas visai cerīgi, bet vienā brīdī pārvēršas par totālu zombiju apokalipsi, turklāt vēl jācīnās ar AI sistēmu, kas ir ieņēmusi galvā, ka ir šajā jezgā vienīgais gudrais. Beigās gan bija cliffhanger, kura dēļ varbūt tomēr izlasīšu arī otro grāmatu, kad tā iznāks.

Kino. “Džungļu grāmata”. Arī šis klasiskais darbs man ir paslīdējis garām. Atceros, ka kaut ko no Kiplinga bērnībā mēģināju, bet nepatika. Nu ko, tagad vismaz noskatījos filmas versijā. Ir samērā interesanti, bet ne tā, ka jumtu norautu. Ļoti labs ir Maugļa lomas atveidotājs Neel Sethi, ņemot vērā, ka lielāko daļu filmēšanas laika viņa kadra biedri ir tukšs gaiss vai varbūt kāds izbāzenis. Izklaidējošākais personāžs, protams, bija lācis Bali (vēl tagad skan galvā “Bear Necessities”), kuru izcili iedzīvina Bils Murejs. Prātā paliekoša bija arī hipnotiskā Skārletes Johansones balss, ko viņa bija aizlienējusi čūskai Kā. Šoreiz pat bija forši, ka filma nebija pārskaņota latviski. 7/10

No kolēģes savukārt uzzināju, ka nākamgad katrs mūsu iekšējais romantiķis varēs papriecāties pie jaunās “Beauty and the Beast” ekranizācijas, kur ir nolasīta iespaidīga buķete – Emma Vatsone (Bella), Dens Stīvenss (yass!) (Briesmonis), Lūks Evanss (yass, yasss!) (Gastons) un pat Jūens Makgregors (yay!) – ļoti svarīgajā Svečtura lomā. Bet es, protams, nebiju redzējusi multfilmu. Tā nu nolēmu šo lietu labot. Bija diezgan jautri, īpaši tas izcili pārspīlētais Gastons. Pārmērīgā sajūsmā kopumā gan neesmu, jo nevarēju saprast nepārtraukto mētāšanos starp gadalaikiem, turklāt tas briesmoņprincis galīgi nav mans tips (cita runa ir Ēriks no Arielas, ja). Bet nu viņam var daudz ko piedot, jo tā BIBLIOTĒKA!!! 6/10

TV. “The Durrells”. Paldies draugiem, kas ik pa laikam ierāda man, ko skatīties vai lasīt. Kā jau nojaušat, šis seriāls ir par Darelu ģimeni. Jā, to pašu. Stāsts sākas, kad misis Darela pieņem lēmumu pārcelties no Bornmutas uz Korfu. Tā kā stāsts ir “aptuveni” balstīts uz Džeralda Darela “Korfu triloģiju”, tad ir nobīdes no oriģināla. Lai gan neesmu lasījusi pirmās divas grāmatas (vai esmu to darījusi tik sen, ka neko neatceros), seriālā vismaz 2 ainas bija no trešās grāmatas, turklāt stāsts par ūpjulēniem un zvirbuļiem, kas mani noveda vieglā histērijā, lasot grāmatu, te ir pilnīgi nekāds. Meh. Par spīti šai sūdzībai, ieskats Grieķijā ir mīlīgs. Gūglis ar mani negribēja sadarboties jautājumā, vai filmēšana patiešām notikusi Grieķijā, bet mana minimālā pieredze (ohh, Kalymnos!) teica, ka saulrietu un saullēktu krāsas ir ikurāt identiskas. Lielākais pārsteigums man bija Lerijs (wannabe rakstnieks), kurš grāmatā man tā kā vairāk kretinēja, bet te pamazām kļuva par mīļāko personāžu par spīti faktam, ka lielāko dienas daļu pavada, tērpies halātā. Ej nu saproti. Un vēl tas dīvainais zviedrs… Katrā ziņā gaidīšu 2. sezonu, bet tikmēr izurbšu pārējo Korfu triloģiju, lai varu salīdzināt un kritizēt 😀 7/10.

8 responses »

 1. Izsmeļošs ieraksts, paldies! 🙂 Par seriālu par Darelu ģimeni nesen uzzināju un pamatīgi sapriecājos (drīz sāks rādīt pa LTV1). Aktrisi, kas tēlo māti, zinu no citām filmām, bet viņa šķiet tik jauniņa, it sevišķi ja seriālā ir divi pieauguši dēli gandrīz viņas vecumā, kā izskatās 😀 Un nereāli gaidu arī filmu “Skaistule un briesmonis”, sen jau nebija nevienas pasaku ekranizācijas bijis. Un ja Dens Stīvenss tēlos Briesmoni, tad dzīve ir izdevusies! 😀

  • Tā jau sanāk tiem cilvēkiem, kam bērni agri dzimst – paši vēl jauni, bet bērni jau lieli. Katrā ziņā, īpaši tas šoreiz netraucēja. Par pasakām taisnība, tiesa, Pelnrušķītes pēdējo, samērā neseno versiju neesmu redzējusi, jo salasījos kritikas.

   • Nu man Pelnrušķītes versija patika, esmu noskatījusies divas reizes, tāda mīļa filma, krāšņi tērpi, nedaudz uzpucēta gan, bet kā pasakas ekranizācija ir ļoti ok.

 2. Dāmu paradīze nav lasīta? Ā, to var palasīt gan. Man īpaši patika tas krēsls kā iepirkumu ratiņu priekštecis. Un kā viņi līdz ritentiņiem neaizdomājās? Seriāls pirms kāda laiciņa gāja mūsu televīzijā, arī bija labs, bet visnotaļ attāli “pēc motīviem”.

  • Klasika nav mana stiprā puse, tur man vēl daudz lasāma 🙂 Par seriālu ir zināms, cik atceros, tas pat bija pārcelts pāri Lamanšam 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.