Zaļo gaismu ziemas romantikai!

Standarta

Ne katru gadu ir tā laime skatīt jaunu Ziemassvētku romantisko kino, ja vien neesat pieslēgušies Hallmark vai Netflix kanāliem, kas šitos grūž ārā kā karstus pīrādziņus. Un ne vienmēr līdz galam izceptus. No otras puses tas, protams, ir labi, vismaz priekš kino īpašniekiem, jo pazemina mūsu prasības tiktāl, ka ejam skatīties jebko, cerot, ka sliktāk jau nebūs. Un ka kino mājā taču vismaz kāds kaut ko saprot par kvalitāti. (Ne vienmēr, bet gadās.)

Kad vasarā tika publiskots pirmais filmas “Reiz Ziemassvētkos” (Last Christmas) reklāmas rullītis, draudzene atsūtīja BuzzFeed rakstu, kurā čakli cilvēki bija visu izķidājuši. Bet arī bez viņu komentāriem jau no vienas rullīša noskatīšanās bija skaidrs, uz kuru pusi stāsts velk. Tiem, kas nebija to redzējuši vai varbūt bija redzējuši citu versiju (maitekļi dažādos video tomēr mēdz būt dažādi dozēti), tad nu sanāca dusmiņa vai vilšanās par filmas finālu.

Filmai pietuvojoties arī mūsu kinoteātriem, sanāca izlasīt dažus diezgan iznīcinošus viedokļus, tāpēc uz filmu devos ar patiešām zemām gaidām. Kāpēc vispār gāju? Nu, patīk man skatīties romantiskās filmas. Un manas cerības uz kaut ko jēdzīgu nav nomirušas pat pēc tam, kad esmu pārcietusi Netflix Ziemassvētku prinča divas daļas. Un ne to vien.

Un vienmēr jau ir cerība, ka apskatnieki kļūdās. Īpaši, ja tie ir vīrieši, kas nav šī žanra mērķauditorija. Es varu piekrist viedoklim, ka Emmas Tompsones varone nav tas spožākais tēls, bet viņa jau arī ir tikai stāsta daļa. Un tik un tā apbrīnoju Tompsones hameleoniskās spējas pārtapt ik reizi citā tēlā. Turklāt viņa ir arī scenārija līdzautore. Un tas ir viens smieklīgs scenārijs. Šo filmu vairāk uztvēru kā komēdiju, ne romantisko filmu, turklāt tā ir arī seksuāli pilnīgi šķīsta, un to var skatīties jebkurā vecumā.

Ja jums nepatīk skatīties reklāmas rullīšus, tomēr gribat zināt kaut ko par sižetu, tad reku būs – galvenā varone Keita strādā Ziemassvētku veikalā (par izpalīdzīgo elfu), darbs viņai riebjas, dzīve viņai visa bardakā. Pirms gada viņa ir pārcietusi nopietnas veselības problēmas, kas gan nav viņu uzvedušas uz pareizā ceļa – plītēšana un gadījuma rakstura attiecības ir viņas ikdiena. Tam visam pa vidu sapnis par dziedātājas karjeru, bet arī tam viņa pieiet tikai tā daļēji nopietni. Un tad pēkšņi uzrodas Toms – smuks, jauks un bezgala labs. Gandrīz neticama komplektācija. Vai viņš ir tas Īstais? Vai viņš palīdzēs Keitai nostāties uz kājām? Tam visam pa virsu visādi krikumiņi – Ziemassvētku vizulīši, attiecības ģimenē un starp māsām, burvīgā jaunības bezatbildība, kad jūra līdz ceļiem un pārliecība, ka visi šai pasaulē ir ielikti, lai pakalpotu tavām ērtībām, bet turpat arī atgādinājums par to, ka būt līdzās un palīdzēt mazāk veiksmīgajiem ir aktuāli ne tikai svētku sezonā, bet ik dienas.

Man patika šis jaukais stāsts, daudz smējos, tāpēc iesaku. Un ja arī jums patīk Emma Tompsone, tad reku jauks video:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.