Puisis ar bibliotēku

Standarta

Pagājšnedēļ beidzot pienāca iespēja pabarot savu iekšējo romantisko zvēru, kurš lūdzas pēc jaukām pasakām ar meitenēm cakotās kleitās, daiļiem, drosmīgiem vai galīgi nelietīgiem prinčiem, pūķiem un briesmoņiem, pilīm un būdiņām. Īsi sakot – iznāca jaunā “Skaistule un briesmonis” ekranizācija. Jāatzīst, man bērnībā šī pasaka bija kaut kā paslīdējusi garām. Pa ausu galam dzirdēts stāsts (patiesas mīlas skūpsts atrisina visas problēmas?), bet lasījusi nebiju. Animācijas filmu arī noskatījos tikai pirms kāda pusgada. Bet tā kā visi citi droši vien zina šo stāstu, neizplūdīšu ar sižeta izklāstu, bet labāk parunāšu par jauno versiju.

Ja neskaita dažas (labas) sižeta piedevas un jaunlaiku datorgrafikas dāvātās iespējas, filmu papildina arī visnotaļ krāšņa aktieru buķete – Emma Vatsone jaukās meitenes Bellas lomā, Dens Stīvens – kā princis/tagad šaušalīgais briesmonis. Tiem, kas nespēj atcerēties, kas tas par aktieri, parasti saku – tas no Dauntonas abatijas. Bet man pašai viņš tā pa īstam iepatikās, kad izlasīju sarunu ar viņu žurnālā “The Happy Reader”, jo tā viņa diezgan glītajam ģīmim pievienoja interesantu un daudzpusīgu personību, par kuru līdz tam man nebija ne jausmas. Vatsones un Stīvensa duets šajā filmā gan mani īpaši nepārliecināja, bet tas nekas, jo visu kompensēja Gastons! Ja multenē šis personāžs ir ļoti, ļoti pārspīlēts gan vizuāli, gan saturiski, tad filmas versija šķita reālistiskāka. Un jāsaka, ka Lūks Evanss ir tik izteiksmīgs, ka labāku Gastonu vienkārši nevar vēlēties. Šis Gastons ir ļoti pilnasinīgs, bet, protams, arī totāls kretīns un narcisists, turklāt ar nopietnām agresijas problēmām. Bet tik un tā es uz viņu (Evansa nopelns) varētu skatīties augu dienu. Tāpēc šeit jāieliek arī viņa dziesma (kas pilnā garumā, protams, ir vēl labāka).

Vēl šajā ievērojamo seju pulciņā ir Emma Tompsone, Jūens Makgregors (kura franču akcents izklausās diezgan samocīts) un Īens Makkelens, kas ir šarmanti katrs savā, jau pazīstamajā veidā. Jāsaka, ka visā šajā stāstā fascinējošākais ir ņemšanās ap faktu, ka šajā filmā ir homoseksuāls personāžs (nez vai tā pati cepšanās notiek, jo vismaz divi no aktieriem ir geji?). Es tiešām ļoti rūpīgi skatījos un nevaru teikt, ka šī varoņa manierismi būtu bijuši tik ļoti kliedzoši, lai filmu nedrīkstētu rādīt bērniem. Filmu un multeņu pasaulē nudien ir vairāki citi gadījumi, kas robežojas jau ar drag-queen tipiem, un šis ir pilnīgi nekaitīgi, vairāk tāda bromance. Un man šķiet, ka teju katrs savā dzīvē ir piedzīvojis situāciju, kad pat ļoti heteroseksuāli puiši kādā ballītē paši no sava brīva prāta izdomā, ka viņiem vajag aizlienēt no meitenēm svārkus un uzdejot gulbīšu deju. Un neviens no tā par geju nav palicis. Un pat ja paliktu – liela muiža! Un ja jau šajā pasakas ekranizācijā ir pievienoti arī tumšādaini personāži, jo ir taču jāiet līdzi laikam, tad tiešām – varbūt beidzot vajadzētu kļūt nedaudz tolerantākiem un beigt satraukties, ar ko kurš guļ, kamēr vien iesaistītās puses dara to no brīva prāta. Un es ļoti šaubos, vai bērni šeit pamanīs kādus zemtekstus un apcerēs morāli.

Visumā – ļoti skaista un pozitīva jaunlaiku versija par veco, labo stāstu par to, ka skaistais var būt neglīts, un otrādi. Ka ir grūti būt jaukam, ja izskaties kā briesmonis un visi no tevi bēg, šausmās spiegdami, un ka ikviens sapņo atrast kādu, kas viņu pieņems tādu kā viņš vai viņa ir – briesmīgu vai feministi. Izņemot, protams, Gastonu, kurš vienkārši meklē kaut ko savam daiļumam atbilstošu 😀 Filma visu vecumu meitenēm.

Kino no 17. marta

Advertisements

6 responses »

 1. Bērnībā biju (un joprojām esmu) liels Disneja fans, tāpēc šo filmu noteikti noskatīšos, turklāt galvenajā lomā Emma Vatsone – ko gan vairāk var vēlēties?! 😀 Un ļoti gaidu arī jauno Duck Tales multfilmu. 😀
  Lasīju, ka šī filma jau pārspējusi dažu labu Poteriādes rekordu, turklāt Vatsonei beidzot tikusi loma, par kuru viņas honorārs būs līdzīgs kā HP sērija – par šo lomu viņas kontā ieripos 16 miljoni.
  Tā cepšanās par gejiem, maigi izsakoties, ir smieklīga. Kā jau minēji, multfilmās netrūkst drag-queen tipa personāžu, par kuriem reti kurš ceļ brēku.

  • Man liekas tik forši, kad aktieri spēlē pasaku filmās vai taisa animācijas filmas, jo tas tāds riktīgi darbs priekš jaunās paaudzes. Turklāt noteikti vajag ik pa laikam taisīt jaunas ekranizācijas, jo mūsdienu bērnu diez vai uzrunāsi ar 60-to gadu filmu, piemēram 🙂 vajag kaut ko aktuālu un pazīstamu. Un šeit rezultāts ir tiešām jauks. Un patīkami, ka Emmai godīgi samaksāja 😀

   • Atzīšos, man reizēm patīk pačīkstēt, ka vecās versijas ir labākas, bet te Tu esi ļoti trāpīgi pamatojusi, kāpēc jaunās ekranizācijas ir nepieciešamas. Varu tikai Tev piekrist par visiem 100%.
    Ņemot vērā, ka vakar filmas ienākumi jau bija sasnieguši 350 miljonus, tad tie 16 miljoni Emmai tāds sīkums vien ir. 😀

   • Atceros, ka man 15 gadu vecumā ļoti labi nostrādāja Baza Lurmena “Romeo + Juliet” moderno laiku versija, jo līdz tam nedz luga, nedz vecās filmas mani nespēja emocionāli uzrunāt un likt izjust šo stāstu. No turienes arī viedoklis, ka katram laikmetam vajag savu versiju par to pašu veco, labo stāstu 🙂

 2. Man patika vizualizācijas, košās krāsas un aktieri-personāži, kā arī kopējā pasaku atmosfēra, tomēr pašā stāstā laikam kaut kas pietrūka – kādi kāpumi un kritumi. Īsti nesajutu kulmināciju, tur droši vien pie vainas būs tās zināmās laimīgās beigas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s